Ślub i wesele

Podziękowania dla rodziców – wzruszające podziękowania weselne

podziękowania dla rodziców

Podziękowania dla rodziców – wzruszające podziękowania weselne

Jakie oryginalne podziękowania kupić dla rodziców i jak wręczyć wyjątkowy prezent? Jaka forma podziękowań będzie odpowiednia?

Podziękowania dla rodziców to bardzo specyficzne prezenty, które znacznie różnią się od świątecznych lub urodzinowych.

Podkładem emocjonalnym jest tutaj intencja podziękowania swoim najbliższym za lata i ogromne pokłady energii włożone w nasze wychowanie. Czy więc prezent przekazany rodzicom jako prosty upominek w postaci skrzynki z dżemami, miodami z pasieki lub drewniana skrzynka z winem będzie odpowiednia?

Jak zorganizować podziękowania? I jakie wzruszające podziękowania podarować rodzicom?

Jak wykonać lub zakupić oryginalne podziękowanie rodzicom? Co będzie odpowiednie i jak ułożyć słowa podziękowań lub wybrać gotowy tekst podziękowań?

Internet jest pełen przeróżnych propozycji prezentów, które możecie użyć w dniu ślubu. Do bardzo popularnych rozwiązań należą różne skrzynki z winem, miodami oraz z wygrawerowaną intencją, imionami plus tekst – “Kochani rodzice… …z całego serca dziękujemy”.

Oczywiście takie prezenty cieszą się popularnością ze względu na prostotę i relatywnie niską cenę, ale Wasze podziękowania dla rodziców (prezent oraz tekst) powinny budzić głębokie emocje, dlatego rodzaj podziękowań i forma ich wręczenia jest tak istotny.

Pamiętaj! Prezent oraz moment wręczania podziękowań rodzicom musi być podsycony emocjami.

Kiedy zaplanować podziękowania ślubne? I co po wręczeniu prezentów rodzicom…

Dobry moment na podziękowania ślubne to…? Zaplanuj moment wręczenia jako micro-event!

Warto dobrze zaplanować podziękowania ślubne i moment ich wręczenia pod kątem samej ceremonii. Zadaj sobie kilka prostych pytań dotyczących: formy podziękowań (jak powinny wyglądać podziękowania jako taki micro-event?), ich przebiegu (co powinno się wydarzyć? – a) zaproszenie rodziców i gości, b) przemowa, c) wręczanie prezentu lub wyświetlenie filmu, d) wspólny toast i taniec), wybierz wyjątkowy prezent (co kupić? Co będzie budziło w nich emocje i będzie szczerym podziękowaniem za niemały wysiłek?) oraz tekst podziękowań (jakie słowa najlepiej odniosą się do Waszych wspólnych przeżyć?).

Warto też przemyśleć filmowe podziękowania, które opowiadają o Waszych wspólnych cennych chwilach – taki rodzaj podziękowań również sprawi, że podziękowania ślubne będą miały wdzięk dużych emocji. Przykładowe filmowe podziękowania w postaci teledysku znajdziesz na YouTube.

Tekst podziękowań to już prosta sprawa…

Z tekstem podziękowań sprawa jest relatywnie prosta. Możecie np. wybrać dla rodziców rymowane podziękowania lub dowolny inny tekst: “Z całego serca dziękujemy za…”, “Kochani rodzice dziękuję…” lub “Drodzy rodzice…” i Wasze słowa. Internet jest pełen różnych gotowych propozycji, które możecie dostosować do własnych potrzeb.

Odpowiednio zakończ moment podziękowań

Po wszystkim warto upamiętnić podziękowanie rodzicom kieliszkiem szampana oraz piosenką lub tańcem – niekoniecznie piosenką “cudownych rodziców mam” – w Internecie jest dużo bardziej oryginalnych propozycji.

Filmowe podziękowania – kilka dodatkowych słów

Filmowe podziękowania sprawią, że moment podziękowań będzie podszyty emocjami i wspomnieniami w tle, lecz do tego typu podziękowań należy się dobrze przygotować pod kątem zbierania materiałów i jest to (w zależności od stopnia naszej samoorganizacji) czasochłonne lub nie – warto również zaprosić do filmu ślubnego rodziców.

Polecamy też skorzystać z profesjonalnej firmy, która wykonuje tego typu filmy w formie teledysku w ramach swoich usług lub porozmawiać z Waszym kamerzystą – może kogoś Wam poleci. Pamiętaj, że moment związany ze ślubem dziecka rodzice przeżywają równie mocno jak Wy.

Ile wydać na podziękowania dla rodziców?

Przy planowaniu budżetu weselnego warto wliczyć w budżet podziękowania dla rodziców. Wiele par kupuje rodzicom bardzo symboliczny prezent. Oczywiście kwestia budżetu no podziękowania to sprawa indywidualna, ale warto pamiętać, że rodzicom nie tylko dziękuje się za lata wychowania i ich wysiłek. Bardzo często rodzice

Pary Młodej pomagają w organizacji wesela oraz pod kątem finansowym.

W tym przypadku poziom budżetu i rodzaj podziękowań to nadal kwestia indywidualna, ale warto pamiętać, aby wręczyć rodzicom w dniu ślubu coś nietuzinkowego, oryginalnego i podarować coś, co będzie cieszyć przez lata i budzić wspomnienia, nie zakurzy się na półce oraz nie zużyje w tydzień.

Jak zatem obdarować rodziców wyjątkowym prezentem? Wybierzcie prezent bazujący na emocjach i wspomnieniach oraz ułóżcie własny tekst – takie wzruszające podziękowania na pewno zrobią wrażenie niezależnie od budżetu.

Gdzie wyszukać tekst podziękowań? Słowa podziękowań… Kochani rodzice w dniu ślubu lub Drodzy rodzice…. i wasz tekst podziękowań.

Bardzo łatwo wyszukasz odpowiedni tekst podziękowań w Internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę Google frazy: weselne podziękowania tekst, słowa podziękowań, podziękowania dla rodziców ślub wesele tekst lub jak podziękować rodzicom tekst – pojawi Wam się mnóstwo blogów i artykułów przedstawiających spis tekstów opisujących serdeczne podziękowanie rodzicom oraz mnóstwo różnych tekstów do wyboru.

Takie podziękowania znajdziecie również u nas w:

Oczywiście to nasz katalog Maj-Czerwiec 2022. Jeśli czytasz ten artykuł później, to napisz do nas na maila! Prześlemy ci nowe propozycje na podziękowania ślubne.

A oto jeden z naszym tekstów podziękowań zmieszczonych w dolnej części portretu

Dziękujemy Wam za Wasze dobre serce,  było i zawsze będzie dla nas domem pełnym miłości. Z wyrazami wdzięczności za wszystkie Wasze nieprzespane noce i chwile pełne troski.

Podziękowania dla rodziców

Oczywiście tekst podziękowań weselnych możemy zamieścić dowolny – może to być Wasz oryginalny pomysł lub gotowy tekst z naszego katalogu podziękowań ślubnych, a nad tekst możemy dodać dowolny nagłówek, np. kochani rodzice dziękuję. Ważne jest też to, że każdy tekst jest personalizowany pod kątem formy osobowej, do Taty, do Mamy lub do Rodziców w liczbie mnogiej.

Podziekowania dla rodzicow tekst

Link do przykładowego produktu: https://kwietnikobrazow.pl/produkt/najlepsze-podziekowania-dla-rodzicow-77/

Po obdarowaniu rodziców prezentem, na którym tekst podziękowań zamieszczony jest w dolnej części portretu, możecie swobodnie odczytać słowa podziękowań publicznie, a to nada im moc i podkreśli istotność danego upominku.

Czy podziękowania dla rodziców powinno wręczać się rodzicom chrzestnym?

To już mniej spotykane podziękowania i wszystko zależy od Waszej więzi, ale oczywiście możecie rodziców chrzestnych również uwzględnić i obdarować drobnym upominkiem, np. drewniane pudełko z winem i wygrawerowanym laserowo napisem “Z całego serca dziękujemy…” lub “Kochani rodzice chrzestni…”. Rodzice Młodej Pary stanowią tutaj główny podmiot tego artykułu. Czy takie podziękowania będą odpowiednie? Zazwyczaj tak, ale wszystko zależy od bliskości Waszych relacji, pamiętajmy że niektórzy byli wychowywani przez dziadków lub rodziców chrzestnych i w takim przypadku to oni stanowią główny podmiot tego artykułu i podziękowania ślubne powinny być skierowane do nich.

Podsumowując – Weselne podziękowania dla rodziców powinny być…?

Na to nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Najważniejsze, aby zdać sobie sprawę, że rodzice Pary Młodej odgrywają nie tylko spore znaczenie przez pryzmat wychowania, ale również pod kątem organizacyjnym całego wesela. Czy zatem warto kierować się ceną podziękowań weselnych i wyszukiwać oferty po cenie? To prawda, że podziękowania weselne niekoniecznie muszą dużo kosztować, ale warto w pierwszej kolejności wyszukać prezenty, które będą nawiązywały do Waszych wspólnych przeżyć, emocji i wspomnień.

Drogie Pary Młode! Drodzy rodzice poszukujący pomysłów na prezenty dla swoich dzieci. Dziękuję za dotrwanie do końca!

Zapraszam Was również na naszego bloga oraz do zapoznania się z naszymi weselnymi podziękowaniami dla rodziców oraz pamiątkowymi portretami ślubnymi – linki do sklepu pozostawiamy poniżej.

Blog: https://kwietnikobrazow.pl/blog/

Dział z weselnymi podziękowaniami dla rodziców: https://kwietnikobrazow.pl/kategoria/podziekowania-dla-rodzicow/

Dział z pamiątkowymi portretami ślubnymi: https://kwietnikobrazow.pl/kategoria/portrety-i-pamiatki-slubne/

Zapraszamy też na naszego YouTube, kanał jest już otwarty i niebawem powinny pojawić się pierwsze prezentacje naszych podziękowań w formie Video: https://www.youtube.com/channel/UCqJpmuorZLiSbjrnMQjkWxg

Podziękowania weselne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *